My Favorite Movies
| shanana244191's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Raising Arizona (1987, PG-13) |
|
|
| 2 |
Love and a .45 (1994, R) |
|
|
| 3 |
Love Serenade (1996, R) |
|
|
| 4 |
Muriel's Wedding (1994, R) |
|
|
| 5 |
Drop Dead Sexy (2006, R) |
|
|
| 6 |
The Beaver Trilogy (2001, Unrated) |
|
|
| 7 |
Bride of Chucky (1998, R) |
|
|
| 8 |
Ladybugs (1992, PG-13) |
|
|
| 9 |
Made in America (1993, PG-13) |
|
|
| 10 |
Harold and Maude (1971, PG) |
|
|
| 11 |
Being There (1979, PG) |
|
|
| 12 |
Slums of Beverly Hills (1998, R) |
|
|
| 13 |
Bottle Rocket (1996, R) |
|
|
| 14 |
A Decade Under the Influence (2003, R) |
|
|
| 15 |
Mean Streets (1973, R) |
|
|
| 16 |
Beyond the Valley of the Dolls (1970, NC-17) |
|


