Flixster
Sign Up | Login

No recent messages.

Loading...

Loading...

Sending...

Sending...

Sent!

  • Home
  • Movies
    • In Theaters
    • On Demand
    • On DVD
    • Trailers
    •  
    • Actors
    • Photos
    • News
    • Movies I Might Like
    • Rate Movies
  • Profile
    • My Profile
    • My Ratings
    • My Movies
    • My Actors
    • My Photos
    • My Videos
    • My Lists
    • Skins Gallery
  • Friends
    • My Friends
    • My Friends' Reviews
    • Find a User
    • Add Friends
    •  
    • My Conversations
    • Compatibility Test
    • People I May Know
    • Plan Movie Night
  • Community
    • People Like Me
    • People Online Now
    • Top User Charts
    • Forums
    • Flixster Wiki
  • Fun & Games
    • User Quizzes
    • Never-Ending Quiz
    • Personality Tests
    • Lists
    • Polls
  • Watch Now
    • Movies
    • TV
    • Videos
  •  

More Lists


  1. | Create a List
  2. Top Lists

Lists Created by maribel

  • larat80's new List
View All maribel's Lists

Related Lists

  • watch this shit by jessica
  • Video Game Movies!!! by Isaac
  • ladymiyaka2007's new List by kimberly
  • My Top 5 Milla Jovovich by Phil
  • My list of Favorite movies by Corey
  1. View More Lists

Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Next list
  1. shanen80
  2. maribel


  shanen80's Rating My Rating
1
Resident Evil (2002,  R)
Resident Evil 4.0 Stars
Click to Rate
2
The Fifth Element (1997,  PG-13)
The Fifth Element 4.0 Stars
Click to Rate
3
Blade (1998,  R)
Blade 4.0 Stars
Click to Rate
4
Braveheart (1995,  R)
Braveheart 4.0 Stars
Click to Rate
5
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring 4.0 Stars
Click to Rate
6
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King 4.0 Stars
Click to Rate
7
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 4.0 Stars
Click to Rate
8
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 4.0 Stars
Click to Rate
9
Gladiator (2000,  R)
Gladiator 4.0 Stars
Click to Rate
10
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Ocean's Eleven 4.0 Stars
Click to Rate
11
Remember the Titans (2000,  PG)
Remember the Titans 4.0 Stars
Click to Rate
12
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You 4.0 Stars
Click to Rate
13
The Matrix (1999,  R)
The Matrix
Click to Rate
14
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing
Click to Rate
15
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 4.0 Stars
Click to Rate
16
300 (2007,  R)
300
Click to Rate
17
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo 3.0 Stars
Click to Rate
18
Back to the Future (1985,  PG)
Back to the Future 3.5 Stars
Click to Rate
19
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
Resident Evil: Extinction 4.0 Stars
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments

Explore | Movies | Actors & Actresses | Actress Photos | Actor Photos | Videos | News | Movie Quizzes | Lists | Polls | Blog | Reviews | Never-ending Movie Quiz

More Info | Contact Us | Copyright | Privacy | Terms | About Us | Advertise

Help | Sitemap | Help

Copyright © 2008 Flixster, All Rights Reserved

iLike - discover music with friends

web69.flixster.com