My Favorite Movies


  Shankster118750159's Rating My Rating
1
Blood Hook (1987,  R)
Click to Rate
2
I Spit on Your Grave (Day of the Woman) (1978,  R)
Click to Rate
3
The Last House on the Left (1972,  Unrated)
Click to Rate
4
The Evil Dead (1982,  NC-17)
Click to Rate
5
Eaten Alive (1977,  R)
Click to Rate
6
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007,  R)
Click to Rate
7
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
Click to Rate
8
My Little Eye (2002,  R)
Click to Rate
9
Grim Reaper (2005,  PG)
Click to Rate
10
Ted Bundy (2002,  R)
Click to Rate
11
Dahmer (2002,  R)
Click to Rate
12
Raising Jeffrey Dahmer (2006,  Unrated)
Click to Rate
13
The Secret Life: Jeffrey Dahmer (1993,  Unrated)
Click to Rate
14
Manson (1973,  Unrated)
Click to Rate
15
The Manson Family (2004,  Unrated)
Click to Rate
16
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
17
American Psycho (2000,  R)
Click to Rate
18
Blow (2001,  R)
Click to Rate
19
Casino (1995,  R)
Click to Rate
20
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
21
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Click to Rate
22
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
23
Horror (2002,  R)
Click to Rate
24
Hostel (2006,  R)
Click to Rate
25
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
26
Requiem for a Dream (2000,  R)
Click to Rate
27
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
28
Saw (2004,  R)
Click to Rate
29
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
30
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
31
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
32
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
33
The Exorcist (1973,  R)
Click to Rate
34
The Hills Have Eyes (2006,  R)
Click to Rate
35
The Lost Boys (1987,  R)
Click to Rate
36
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
37
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
38
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
Click to Rate
39
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
40
The Silence of the Lambs (1991,  R)
Click to Rate
41
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments