Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. shaunababy74
  2. shauna

Give list a short description

  shaunababy74's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
one of my favorite movies
Click to Rate
2
The Water Horse: Legend of the Deep (2007,  PG)
Click to Rate
3
August Rush (2007,  PG)
August Rush 5.0 Stars
i saw this movie in the theater and it made me cry.
Click to Rate
4
The Golden Compass (2007,  PG-13)
Click to Rate
5
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook 5.0 Stars
i love the movie and its one of my favorite movies
Click to Rate
6
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Forrest Gump 5.0 Stars
i can watch this movie over and over again.
Click to Rate
7
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days 5.0 Stars
a fave movie
Click to Rate
8
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 5.0 Stars
totally great movie and my favorite
Click to Rate
9
The Spiderwick Chronicles (2008,  PG)
The Spiderwick Chronicles 5.0 Stars
i saw this movie and it was awesome im going to buy it on dvd when it comes out.
Click to Rate
10
Penelope (2006,  PG)
Penelope 5.0 Stars
im going to go see this movie .
Click to Rate
11
Fool's Gold (Fools Gold) (2008,  PG-13)
Click to Rate
12
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
13
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
My Big Fat Greek Wedding 5.0 Stars
a fave movie
Click to Rate
14
Night at the Museum (2006,  PG)
Night at the Museum 5.0 Stars
i can watch this over and over again!
Click to Rate
15
Enchanted (2007,  PG)
Enchanted 5.0 Stars
its one of my favorite movies.
Click to Rate
16
Willow (1988,  PG)
Click to Rate
17
Raising Helen (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
19
O Brother, Where Art Thou? (2000,  PG-13)
O Brother, Where Art Thou? 5.0 Stars
one of my favorite movies.
Click to Rate
20
Mary Poppins (1964,  G)
Click to Rate
21
Mr. Magorium's Wonder Emporium (2007,  G)
Mr. Magorium's Wonder Emporium 5.0 Stars
i love this movie and i want to get it out on dvd.
Click to Rate
22
Grease (1978,  PG)
Grease 5.0 Stars
a fave movie
Click to Rate
23
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30) 5.0 Stars
i love this movie.
Click to Rate
24
Matilda (1996,  PG)
Matilda 5.0 Stars
one of my favorite movies and i plan on buying it on dvd.
Click to Rate
25
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire 5.0 Stars
a fave movie
Click to Rate
26
The Mask (1994,  PG-13)
The Mask 5.0 Stars
a fave movie
Click to Rate
27
The Aristocats (1970,  G)
The Aristocats 5.0 Stars
one of my favorite movies.
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments