My Favorite Movies
| shawnaofthedead13's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
MirrorMask (2005, PG) |
|
|
| 2 |
American Psycho (2000, R) |
|
|
| 3 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
|
| 4 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
|
| 5 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
|
| 6 |
Grandma's Boy (2006, R) |
|
|
| 7 |
The Boondock Saints (1999, R) |
|
|
| 8 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 9 |
Army of Darkness (1993, R) |
|
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 11 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 12 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 13 |
Silent Hill (2006, R) |
|
|
| 14 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 15 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
|
| 16 |
Final Fantasy VII - Advent Children (2005, PG-13) |
|
|
| 17 |
Cowboy Bebop - Session 1 (, Unrated) |
|
|
| 18 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 20 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
|
| 21 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 22 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 23 |
The Matrix (1999, R) |
|


