My Favorite Movies


  ShawtyGurltrade36397's Rating My Rating
1
Tinker Bell and the Lost Treasure (2009,  G)
2
Tinker Bell (2008,  G)
3
Gekijô ban Naruto: Shippûden - Kizuna (Gekijô ban Naruto: Shippûden 08) (2008,  Unrated)
4
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) (2004,  Unrated)
5
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
6
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! (2006,  Unrated)
7
Gekijô ban naruto: Shippûden (Naruto Shippuden: The Movie) (2007,  Unrated)
8
Naruto: The Lost Story (2007,  Unrated)
9
Naruto the Movie 3 (2006,  Unrated)
10
Twilight (2008,  PG-13)
11
Twilight (2008,  PG)
12
Twilight Zone: The Movie (1983,  PG)
13
Dragonlance: Dragons of Autumn Twilight (2007,  Unrated)
14
The Twilight Samurai (Tasogare Seibei) (2004,  Unrated)
15
Twilight of the Dark Master (1997,  Unrated)
16
Twilight (1998,  R)
17
The Twilight of the Golds (1997,  PG-13)
18
Tokyo Twilight (1957,  Unrated)
19
Twilight of the Ice Nymphs (1998,  Unrated)
20
Another Cinderella Story (2008,  PG)
21
G-Force (2009,  PG)
22
Bee Movie (2007,  PG)
23
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
24
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
25
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010,  Unrated)
26
Chronicling Narnia: The C.S Lewis Story (2005,  Unrated)
27
C.S. Lewis: Beyond Narnia (2005,  Unrated)
28
Tarzan (1999,  G)
29
Tarzan Finds a Son! (Tarzan in Exile) (1939,  PG)
30
Tarzan Escapes (The Capture of Tarzan) (1936,  Unrated)
31
Tarzan and the Leopard Woman (Edgar Rice Burroughs' Tarzan and the Leopard Woman) (1946,  PG)
32
Tarzan and the Huntress (Edgar Rice Burroughs' Tarzan and the Huntress) (1947,  PG)
33
Tarzan & Jane (2002,  G)
34
Tarzan and the Amazons (Edgar Rice Burroughs' Tarzan and the Amazons) (1945,  PG)
35
Tarzan Triumphs (Edgar Rice Burroughs' Tarzan Triumphs) (1943,  PG)
36
Tarzan and the Mermaids (Edgar Rice Burroughs' Tarzan and the Mermaids) (1948,  PG)
37
Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes (1984,  PG)
38
Lilo & Stitch (2002,  PG)
39
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch (2005,  PG)
40
Date Movie (2006,  PG-13)
41
In Search of a Midnight Kiss (2008,  Unrated)
42
Un Baiser s'il vous plaît (Shall We Kiss?) (2009,  Unrated)
43
Kiss Me Deadly: A Jacob Keane Assignment (2008,  R)
44
A Kiss at Midnight (2008,  Unrated)
45
Kiss Kiss, Bang Bang (2005,  R)
46
Kiss The Girls (1997,  R)
47
The Last Kiss (2006,  R)
48
Kiss of the Dragon (2001,  R)
49
The Long Kiss Goodnight (1996,  R)
50
French Kiss (1995,  PG-13)
51
Dragonheart (1996,  PG-13)
52
Dragonheart - A New Beginning (2000,  PG)
53
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) (2009,  PG)
54
Ice Age (2002,  PG)
55
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
56
Madagascar: Escape 2 Africa (2008,  PG)
57
Madagascar (2005,  PG)
58
The Madagascar Penguins in: A Christmas Caper (2005,  Unrated)
59
Madagascar Skin (1996,  Unrated)
60
Madagascar (1994,  Unrated)
61
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
62
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
63
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
64
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
65
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
66
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
67
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
68
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
69
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2011,  Unrated)
70
J.K. Rowling and the Birth of Harry Potter (2004,  Unrated)
71
Finding Nemo (2003,  G)
72
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
73
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
74
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
75
Shrek (2001,  PG)
76
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
77
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
78
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
79
Transformers (2007,  PG-13)
80
Shrek 2 (2004,  PG)
81
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
82
Shrek the Halls (2007,  G)
83
Shrek 4-D (Shrek 3-D) (2003,  Unrated)
84
Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party (,  Unrated)
85
The Music of Shrek 2 (2004,  Unrated)
86
Meet the Cast of Shrek 2 (2004,  Unrated)
87
Creating a Fairy Tale World: The Making of Shrek (2001,  Unrated)
88
Shrek Goes Fourth (,  Unrated)
89
Hercules (1997,  G)
90
Hercules: The Legendary Journeys - Hercules and the Lost Kingdom (1994,  Unrated)
91
Hercules: The Legendary Journeys - Hercules and the Circle of Fire (1994,  Unrated)
92
Ercole alla Conquista di Atlantide (Hercules and the Conquest of A) (Hercules and the Captive Women) (1961,  Unrated)
93
Ercole l'invincibile (Hercules the Invincible) (Son of Hercules in the Land of Darkness) (1964,  Unrated)
94
Gli Amori di Ercole (Hercules vs. the Hydra) (The Loves of Hercules) (1960,  PG)
95
Hercules in New York (1975,  G)
96
Hercules (1959,  Unrated)
97
Hercules and Xena - The Animated Movie: The Battle for Mount Olympus (1998,  PG)
98
The Vampire Princess (2008,  Unrated)
99
The Princess of Nebraska (2008,  Unrated)
100
The Princess Diaries (2001,  G)
101
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
102
Kakushi toride no san akunin - The last princess, (The Last Princess) (2008,  PG)
103
Conspiracy?: Princess Diana (2008,  Unrated)
104
The Princess Bride (1987,  PG)
105
Princess (2008,  G)
106
Snow Princess (2008,  Unrated)
107
A Little Princess (1995,  G)
108
Snow White and the Seven Dwarfs (1937,  G)
109
Snow White: A Tale of Terror (Snow White in the Black Forest) (1997,  R)
110
Snow White (1996,  G)
111
Snow White: The Fairest of Them All (2002,  Unrated)
112
Cannon Movie Tales: Snow White (1987,  PG)
113
Snow White (1916,  Unrated)
114
Snow White and the Three Stooges (1961,  G)
115
Blanche-Neige, la suite (Snow White: The Sequel) (2007,  Unrated)
116
Schneewittchen und die sieben Zwerge (Snow White) (1955,  Unrated)
117
Cinderella (1950,  G)
118
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
119
Cinderella II - Dreams Come True (2002,  G)
120
Cinderella (1994,  G)
121
Cinderella (Cinderella: The Movie)(The Other Cinderella) (1977,  Unrated)
122
Cinderella III: A Twist in Time (2007,  G)
123
Rodgers & Hammerstein's Cinderella (1997,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments