My Favorite Movies
my childhood favorites
| Shaye44's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pocahontas (1995, G) |
|
|
| 2 |
Mulan (1998, G) |
|
|
| 3 |
The Prince of Egypt (1998, PG) |
|
|
| 4 |
Dinosaur (2000, PG) |
|
|
| 5 |
The Land Before Time (1988, G) |
|
|
| 6 |
The Land Before Time X - The Great Longneck Migration (2003, G) |
|
|
| 7 |
The Land Before Time II: The Great Valley Adventure- (1994, G) |
|
|
| 8 |
The Land Before Time VII - The Stone of Cold Fire (2000, G) |
|
|
| 9 |
The Land Before Time IX: Journey to Big Water (2002, G) |
|
|
| 10 |
The Adventures of Milo & Otis (Koneko monogatari) (1989, G) |
|
|
| 11 |
Tarzan (1999, G) |
|


