My Favorite Movies


  shazy12's Rating My Rating
1
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
3
Saw V (2008,  R)
Click to Rate
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
5
Saw IV (2007,  R)
Click to Rate
6
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
7
Saw (2003,  Unrated)
Click to Rate
8
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (,  Unrated)
Click to Rate
9
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  Unrated)
Click to Rate
10
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Wanted (2008,  R)
Wanted 5.0 Stars
blasting movie
Click to Rate
13
Hancock (2008,  PG-13)
Hancock 5.0 Stars
nice
Click to Rate
14
21 (2008,  PG-13)
21 5.0 Stars
very interesting
Click to Rate
15
Shutter (2008,  PG-13)
Click to Rate
16
Never Back Down (2008,  PG-13)
Never Back Down 5.0 Stars
great movie...... don't forget to watch it!!!
Click to Rate
17
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight 5.0 Stars
mind blowing movie
Click to Rate
18
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
Click to Rate
19
The Grudge (2004,  PG-13)
Click to Rate
20
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets 5.0 Stars
this movie rocks..... superb.... blasting movie....
Click to Rate
21
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
i love this movie
Click to Rate
22
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
superb movie
Click to Rate
23
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
24
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
27
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
28
Iron Man (Ironman) (2008,  PG-13)
Click to Rate
29
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
30
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
32
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
33
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
34
Signs (2002,  PG-13)
Signs 4.0 Stars
gooood
Click to Rate
35
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown 4.0 Stars
good
Click to Rate
36
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) (2008,  PG-13)
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 3.5 Stars
goood
Click to Rate
37
Journey to the Center of the Earth (Journey to the Center of the Earth 3D) (2008,  PG)
Journey to the Center of the Earth (Journey to the Center of the Earth 3D) 4.0 Stars
interesting movie
Click to Rate
38
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
39
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
40
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
41
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
42
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
43
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments