Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  SheenaJewer's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
2
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Click to Rate
3
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
5
Failure to Launch (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
Tristan & Isolde (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
8
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Click to Rate
9
Dazed and Confused (1993,  R)
Click to Rate
10
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
11
First Daughter (2004,  PG)
Click to Rate
12
Chasing Liberty (2004,  PG-13)
Click to Rate
13
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
14
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
15
Alex & Emma (2003,  PG)
Click to Rate
16
Casanova (2005,  R)
Click to Rate
17
Annapolis (2006,  PG-13)
Click to Rate
18
Derailed (2005,  R)
Click to Rate
19
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
20
Here On Earth (2000,  PG-13)
Click to Rate
21
Just Friends (2005,  PG-13)
Click to Rate
22
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
23
O (2001,  R)
Click to Rate
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
26
Proof (2004,  PG-13)
Click to Rate
27
Raising Helen (2004,  PG-13)
Click to Rate
28
Raise Your Voice (2004,  PG)
Click to Rate
29
Runaway Bride (1999,  PG)
Click to Rate
30
Summer Catch (2001,  PG-13)
Click to Rate
31
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
32
Swimfan (2002,  PG-13)
Click to Rate
33
Timeline (2003,  PG-13)
Click to Rate
34
The Italian Job (2003,  PG-13)
Click to Rate
35
The Count of Monte Cristo (2002,  PG-13)
Click to Rate
36
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
Click to Rate
37
Tuck Everlasting (1991,  PG)
Click to Rate
38
Catch and Release (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments