Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Shel3522121's Rating My Rating
1
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
Click to Rate
2
There's Something About Mary (1998,  R)
Click to Rate
3
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
4
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
5
The Sex Monster (1998,  R)
Click to Rate
6
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
7
The Brothers (2001,  R)
Click to Rate
8
Selena (1997,  PG)
Click to Rate
9
Two Can Play That Game (2001,  R)
Click to Rate
10
Brokedown Palace (1999,  PG-13)
Click to Rate
11
But I'm A Cheerleader (1999,  R)
Click to Rate
12
The Queens of Comedy (2000,  R)
Click to Rate
13
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
14
John Q (2001,  PG-13)
Click to Rate
15
Hard Promises (1992,  PG)
Click to Rate
16
The Incredibly True Adventures of Two Girls in Love (1995,  R)
Click to Rate
17
A Bronx Tale (1993,  R)
Click to Rate
18
Casino (1995,  R)
Click to Rate
19
Sleepers (1996,  R)
Click to Rate
20
Empire (2002,  R)
Click to Rate
21
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
22
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
23
Menace II Society (1993,  R)
Click to Rate
24
Higher Learning (1994,  R)
Click to Rate
25
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
26
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
27
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
28
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
Click to Rate
29
A League of Their Own (1992,  PG)
Click to Rate
30
Gang Related (1997,  R)
Click to Rate
31
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
32
Shallow Hal (2001,  PG-13)
Click to Rate
33
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
34
Better Than Chocolate (1999,  Unrated)
Click to Rate
35
Honey (2003,  PG-13)
Click to Rate
36
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
37
Sixteen Candles (1984,  PG)
Click to Rate
38
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments