My Favorite Movies


  ShellBound81128's Rating My Rating
1
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
2
Hoffa (1992,  R)
Click to Rate
3
Lansky (1998,  R)
Click to Rate
4
The Untouchables (1987,  R)
Click to Rate
5
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
6
American Graffiti (1973,  PG)
Click to Rate
7
Seven (Se7en) (1995,  R)
Click to Rate
8
Swingers (1996,  R)
Click to Rate
9
Drop Dead Gorgeous (1999,  PG-13)
Click to Rate
10
Training Day (2001,  R)
Click to Rate
11
Donnie Brasco (1997,  R)
Click to Rate
12
American History X (1998,  R)
Click to Rate
13
25th Hour (2002,  R)
Click to Rate
14
Road to Perdition (2002,  R)
Click to Rate
15
Schindler's List (1993,  R)
Click to Rate
16
Casino (1995,  R)
Click to Rate
17
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
Cinderella Man (2005,  PG-13)
Click to Rate
19
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
20
Snakes on a Plane (2006,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments