My Favorite Movies
| SheriffBufordTJustice's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Rocky (1976, PG) |
|
|
| 2 |
Rocky II (1979, PG) |
|
|
| 3 |
Rocky III (1982, PG) |
|
|
| 4 |
Rocky IV (1985, PG) |
|
|
| 5 |
Rocky V (1990, PG-13) |
|
|
| 6 |
Rocky Balboa (1990, PG) |
|
|
| 7 |
Smokey and the Bandit (1977, PG)
OMG!!! my fav movie, if it wasn't for Jackie Gleason as Sheriff Buford T Justice, then this movie wouldn't of been as good as it is. |
|
|
| 8 |
Smokey and the Bandit II (1980, PG) |
|
|
| 9 |
Smokey and the Bandit, Pt. 3 (, PG) |
|
|
| 10 |
First Blood (Rambo: First Blood) (1982, R) |
|
|
| 11 |
Rambo: First Blood Part II (1985, R) |
|
|
| 12 |
Rambo III (1988, R) |
|
|
| 13 |
Rambo (Rambo IV) (2008, R) |
|
|
| 14 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 15 |
Halloween II (1981, R) |
|
|
| 16 |
Halloween III - Season of the Witch (1982, R) |
|
|
| 17 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988, R) |
|
|
| 18 |
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989, R) |
|
|
| 19 |
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998, R) |
|
|
| 20 |
Halloween H2O (1998, R) |
|
|
| 21 |
Halloween - Resurrection (2002, R) |
|
|
| 22 |
Saturday Night Fever (1977, PG) |
|
|
| 23 |
The Cannonball Run (1981, PG) |
|
|
| 24 |
Cannonball Run II (1984, PG) |
|


