My Favorite Movies


  Sherri576's Rating My Rating
1
Twilight (2008,  PG-13)
Click to Rate
2
The Devil's Rejects (2005,  R)
Click to Rate
3
An American Werewolf in London (1981,  R)
An American Werewolf in London 5.0 Stars
Best horror movie!
Click to Rate
4
Halloween (,  Unrated)
Click to Rate
5
House of 1000 Corpses (2003,  R)
Click to Rate
6
SLC Punk (1998,  R)
SLC Punk 5.0 Stars
This movie rocks! One of the best I've seen that's not horror related!
Click to Rate
7
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
8
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
Click to Rate
9
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
10
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
11
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
13
The Howling (1980,  R)
Click to Rate
14
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
15
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
16
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
17
History of the World -- Part I (1981,  R)
History of the World -- Part I 5.0 Stars
A must see!!
Click to Rate
18
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
19
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
20
American History X (1998,  R)
Click to Rate
21
American Psycho (2000,  R)
Click to Rate
22
Cry Baby (1990,  PG-13)
Click to Rate
23
Dazed and Confused (1993,  R)
Click to Rate
24
Dogma (1999,  R)
Click to Rate
25
Half Baked (1997,  R)
Click to Rate
26
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
27
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments