My Favorite Movies


  sherriffclan's Rating My Rating
1
Date Movie (2006,  PG-13)
Click to Rate
2
8 Mile (2002,  R)
8 Mile 3.0 Stars
good ending
Click to Rate
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 4.5 Stars
funny
Click to Rate
4
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo 4.0 Stars
original
Click to Rate
5
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance 3.5 Stars
good
Click to Rate
6
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman 4.5 Stars
old time fav
Click to Rate
7
Hitch (2005,  PG-13)
Hitch 4.0 Stars
funny and he does raise some valid points
Click to Rate
8
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You 4.0 Stars
it was good
Click to Rate
9
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates 4.0 Stars
it was really sweet
Click to Rate
10
Braveheart (1995,  R)
Braveheart 4.5 Stars
love love it go mel u sexy wild man u
Click to Rate
11
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious 3.0 Stars
love car flicks
Click to Rate
12
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock 4.0 Stars
really good worth the watch
Click to Rate
13
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard 4.5 Stars
very funny laughed all way through
Click to Rate
14
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2 2.0 Stars
love donkey he makes it
Click to Rate
15
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man 3.0 Stars
yer its spider man
Click to Rate
16
Gladiator (2000,  R)
Gladiator 4.0 Stars
really good blood, sweat,and tears.
Click to Rate
17
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
King Kong (2005) 3.5 Stars
well i liked it
Click to Rate
18
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 3.5 Stars
who can say no to harry potter
Click to Rate
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 3.5 Stars
it was ok. its a good story
Click to Rate
20
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King 5.0 Stars
the best movie ever
Click to Rate
21
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 4.0 Stars
beaut love story. it made me cry
Click to Rate
22
Night at the Museum (2006,  PG)
Night at the Museum 4.0 Stars
it was funny1 good watch
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments