My Favorite Movies
| Shiloh32575418's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
| 2 |
Erin Brockovich (2000, R) |
|
| 3 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 4 |
Sleeping with the Enemy (1991, R) |
|
| 5 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
| 6 |
Hook (1991, PG) |
|
| 7 |
Runaway Bride (1999, PG) |
|
| 8 |
Jurassic Park (1993, PG-13) |
|
| 9 |
Ghost (1990, R) |
|
| 10 |
G.I. Jane (1997, R) |
|
| 11 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
| 12 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 13 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Net (1995, PG-13) |
|
| 15 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 16 |
28 Days (2000, PG-13) |
|
| 17 |
Hope Floats (1998, PG-13) |
|
| 18 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 19 |
I Know What You Did Last Summer (1997, R) |
|
| 20 |
I Still Know What You Did Last Summer (1998, R) |
|
| 21 |
Simply Irresistible (1999, PG-13) |
|
| 22 |
Halloween (1978, R) |
|
| 23 |
Halloween II (1981, R) |
|
| 24 |
Wizard of Oz (1925, Unrated) |
|
| 25 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 26 |
Dante's Peak (1997, PG-13) |
|
| 27 |
Go Toward the Light (1988, PG) |
|
| 28 |
On the Line (2001, PG) |
|
| 29 |
Separate Lives (1995, R) |
|
| 30 |
Mr. Destiny (1990, PG-13) |
|
| 31 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 32 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
| 33 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 34 |
Entrapment (1999, PG-13) |
|
| 35 |
The Mask of Zorro (1998, PG-13) |
|
| 36 |
The Legend of Zorro (2005, PG) |
|
| 37 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
| 38 |
Bambi (1942, G) |
|
| 39 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 40 |
Toy Story (1995, G) |
|
| 41 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
| 42 |
Spiderman (1990, Unrated) |
|
| 43 |
The Fantastic Four (1994, PG) |
|
| 44 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
| 45 |
Troy (2004, R) |
|
| 46 |
Memoirs of a Geisha (2005, PG-13) |
|
| 47 |
The Truth About Jane (2000, Unrated) |
|
| 48 |
What Makes a Family (2001, Unrated) |
|
| 49 |
Daredevil (2003, PG-13) |
|
| 50 |
Elektra (2005, PG-13) |
|
| 51 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 52 |
Her Hidden Truth (1995, Unrated) |
|
| 53 |
On the Edge of Innocence (1997, Unrated) |
|
| 54 |
Catwoman (2004, PG-13) |
|
| 55 |
Batman (1989, PG-13) |
|
| 56 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
| 57 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 58 |
Uptown Girls (2003, PG-13) |
|
| 59 |
Just Married (2003, PG-13) |
|
| 60 |
Enough (2002, PG-13) |
|
| 61 |
Selena (1997, PG) |
|
| 62 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
| 63 |
Glitter (2001, PG-13) |
|
| 64 |
Wisegirls (, Unrated) |
|
| 65 |
Supergirl (1984, PG) |
|
| 66 |
The Next Karate Kid (1994, PG) |
|
| 67 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 68 |
Perfect Body (1997, Unrated) |
|
| 69 |
Prancer (1989, G) |
|
| 70 |
Home Alone (1990, PG) |
|
| 71 |
Saved! (2004, PG-13) |
|
| 72 |
Fly Away Home (1996, PG) |
|
| 73 |
A Walk in the Clouds (1995, PG-13) |
|
| 74 |
The Glass House (2001, PG-13) |
|
| 75 |
Courage Mountain (1989, PG) |
|
| 76 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 77 |
Swimfan (2002, PG-13) |
|
| 78 |
Wrong Turn (2003, R) |
|
| 79 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 80 |
Abandon (2002, PG-13) |
|
| 81 |
Touched (2006, R) |
|
| 82 |
Human Trafficking (2005, Unrated) |

















































































