My Favorite Movies
| shinnysam's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 2 |
8MM (1999, R) |
|
|
| 3 |
Natural Born Killers (1994, R) |
|
|
| 4 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
|
| 5 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 6 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
|
| 7 |
Babel (2006, R) |
|
|
| 8 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 9 |
Master and Commander - The Far Side of the World (2003, PG-13) |
|
|
| 10 |
Proof (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
Cinderella Man (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Dying Young (1991, R) |
|
|
| 13 |
Sliding Doors (1998, R) |
|
|
| 14 |
Shakespeare in Love (1998, R) |
|
|
| 15 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
|
| 16 |
Four Weddings and a Funeral (1993, R) |
|


