My Favorite Movies


  1. shirin4shin
  2. shirin

Give list a short description

  shirin4shin's Rating My Rating
1
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
2
Basic Instinct 2 (2006,  R)
Click to Rate
3
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
4
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
5
Sliding Doors (1998,  R)
Click to Rate
6
Angela (1995,  Unrated)
Click to Rate
7
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
8
Magnolia (1999,  R)
Click to Rate
9
Basic Instinct (1992,  R)
Click to Rate
10
Don't Move (Non ti muovere) (2004,  Unrated)
Click to Rate
11
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
12
Inside Man (2006,  R)
Click to Rate
13
Perfume: The Story of a Murderer (2006,  R)
Click to Rate
14
Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus (2006,  R)
Click to Rate
15
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
16
The Others (2001,  PG-13)
Click to Rate
17
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
18
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
19
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
20
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
21
V for Vendetta (2006,  R)
Click to Rate
22
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
23
Léon (The Professional) (1994,  R)
Click to Rate
24
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments