My Favorite Movies
Give list a short description
| sho0o0otingstar's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 2 |
21 Grams (2003, R) |
|
| 3 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 4 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 5 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007, R) |
|
| 6 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 7 |
Atonement (2007, R) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 9 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 10 |
Closer (2004, R) |
|
| 11 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 12 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
| 13 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 14 |
Amores Perros (2000, R) |
|
| 15 |
The Little Mermaid (1989, G) |















