Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  shoaib6191's Rating My Rating
1
Cast Away (2000,  PG-13)
Cast Away
best movie ever
Click to Rate
2
The Hurricane (1999,  R)
Click to Rate
3
Raging Bull (1980,  R)
Click to Rate
4
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) (1972,  R)
Click to Rate
5
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) (2008,  PG-13)
Click to Rate
6
The Marine (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
Evil Dead 2 (1987,  R)
Evil Dead 2
woooo
Click to Rate
8
Catch That Kid (Mission Without Permission) (2004,  PG)
Catch That Kid (Mission Without Permission)
good
Click to Rate
9
Spy Kids (2001,  PG)
Spy Kids
wow i love this girl
Click to Rate
10
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D (2005,  PG)
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D
nice
Click to Rate
11
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (2002,  PG)
Click to Rate
12
Speed (1994,  R)
Speed
o keanu rocks
Click to Rate
13
Hard Target (1993,  R)
Hard Target
well it is one of my favourite movies ever :)
Click to Rate
14
Bloodsport (1988,  R)
Click to Rate
15
Enter the Dragon (1973,  R)
Click to Rate
16
Ultraviolet (2006,  PG-13)
Ultraviolet
nice movie
Click to Rate
17
No Retreat, No Surrender (1986,  PG)
No Retreat, No Surrender
lol i just love this movie
Click to Rate
18
Project A (,  PG-13)
Project A
jackie chan rules
Click to Rate
19
Shooter (2007,  R)
Click to Rate
20
Operation Condor 2 (Long xiong hu di) (Armour of God) (1987,  R)
Operation Condor 2 (Long xiong hu di) (Armour of God)
watched it a ten times
Click to Rate
21
The Spongebob Squarepants Movie (2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie
it all went wrong
when i rip my pants
Click to Rate
22
Blood Diamond (2006,  R)
Blood Diamond
jennifer connole was awesome :) leo as always was great
Click to Rate
23
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
i would love to watch this movie :) heard a lot of it :)
Click to Rate
24
Wrong Turn (2003,  R)
Wrong Turn
hmmm humans yummy ??
Click to Rate
25
Dude, Where's My Car? (2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car?
dude where is my car :)
Click to Rate
26
Chui ma lau (Drunken Monkey) (2002,  R)
Chui ma lau (Drunken Monkey)
love it :) its so funny n :) now i know monkey can be so furious and drunk
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments