My Favorite Movies
| ShorTeaakaEPEvilPrin's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Selena (1997, PG) |
|
|
| 2 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 3 |
Fried Green Tomatoes (1991, PG-13) |
|
|
| 4 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 5 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
|
| 6 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Witches of Eastwick (1987, R) |
|
|
| 8 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 9 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Fast and the Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Players Club (1998, R) |
|
|
| 12 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 13 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
|
| 14 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
|
| 15 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 16 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 17 |
Blade (1998, R) |
|
|
| 18 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 19 |
Fear (1996, R) |
|
|
| 20 |
Practical Magic (1998, PG-13) |
|
|
| 21 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
|
| 22 |
Center Stage (2000, PG-13) |
|
|
| 23 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
|
| 24 |
The Midnight Hour (1985, Unrated) |
|
|
| 25 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
|
| 26 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 27 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
|
| 28 |
Teen Witch (1989, PG-13) |
|
|
| 29 |
Fright Night (1985, R) |
|
|
| 30 |
Fright Night Part 2 (1989, R) |
|
|
| 31 |
Purple Rain (1984, R) |
|
|
| 32 |
Sing (1989, PG-13) |
|
|
| 33 |
That Night (, PG-13) |
|
|
| 34 |
Coming to America (1988, R) |
|
|
| 35 |
The In Crowd (2000, PG-13) |
|
|
| 36 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
|
| 37 |
Eye For An Eye (1996, R) |
|
|
| 38 |
Poltergeist (1982, PG) |
|
|
| 39 |
The Witches (1990, PG) |
|
|
| 40 |
Hocus Pocus (1993, PG) |
|
|
| 41 |
The Haunted Mansion (2003, PG) |
|
|
| 42 |
Poltergeist II: the Other Side (1986, PG-13) |
|
|
| 43 |
Poltergeist III (1988, PG-13) |
|
|
| 44 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 45 |
Hush (1998, PG-13) |
|
|
| 46 |
Losing Isaiah (1995, R) |
|
|
| 47 |
My Best Friend Is a Vampire (1988, PG) |
|
|
| 48 |
Wolf (1994, R) |
|
|
| 49 |
Lean on Me (1989, PG-13) |
|
|
| 50 |
Enough (2002, PG-13) |
|
|
| 51 |
Batman (1989, PG-13) |
|
|
| 52 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
|
| 53 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
|
| 54 |
Titanic (1997, PG-13) |
|


