My Favorite Movies
| shorty122039913's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Haggard (2003, R) |
|
|
| 2 |
Dish Dogs (1999, R) |
|
|
| 3 |
Beerfest (2006, R) |
|
|
| 4 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 5 |
Next Friday (2000, R) |
|
|
| 6 |
How High (2001, R) |
|
|
| 7 |
Soul Plane (2004, R) |
|
|
| 8 |
Jarhead (2005, R) |
|
|
| 9 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 10 |
Beetlejuice (1988, PG) |
|
|
| 11 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
|
| 12 |
Super Troopers (2001, R) |
|
|
| 13 |
Superbad (2007, R) |
|
|
| 14 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
|
| 15 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 16 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
The Fast and the Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 18 |
Scary Movie 2 (2001, R) |
|
|
| 19 |
Scary Movie 3 (2003, PG-13) |
|
|
| 20 |
Scary Movie (2000, R) |
|
|
| 21 |
Scary Movie 4 (2006, PG-13) |
|
|
| 22 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
|
| 23 |
Scarface (1983, R) |
|
|
| 24 |
Road Trip (2000, R) |
|
|
| 25 |
Resident Evil - Apocalypse (2004, R) |
|
|
| 26 |
Resident Evil (2002, R) |
|
|
| 27 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
|
| 28 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 29 |
Pitch Black (2000, R) |
|
|
| 30 |
Platoon (1986, R) |
|
|
| 31 |
Predator (1987, R) |
|
|
| 32 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 33 |
Men in Black II (2002, PG-13) |
|
|
| 34 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
|
| 35 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 36 |
Knocked Up (2007, R) |
|
|
| 37 |
Street Kings (2008, R) |
|
|
| 38 |
Smokin' Aces (2007, R) |
|
|
| 39 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
|
| 40 |
Jaws (1975, PG) |
|
|
| 41 |
Jackass: Number Two (2006, R) |
|
|
| 42 |
Jackass - The Movie (2002, R) |
|
|
| 43 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
|
| 44 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
|
| 45 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
|
| 46 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 47 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
|
| 48 |
Friday After Next (2002, R) |
|
|
| 49 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 50 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 51 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
|
| 52 |
Dodgeball - A True Underdog Story (2004, PG-13) |
|
|
| 53 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
|
| 54 |
Die Hard (1988, R) |
|
|
| 55 |
Date Movie (2006, PG-13) |
|
|
| 56 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 57 |
Blades of Glory (2007, PG-13) |
|
|
| 58 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
|
| 59 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
|
| 60 |
Bad Boys (1995, R) |
|
|
| 61 |
Baby Boy (2001, R) |
|


