My Favorite Movies


  1. shortytori
  2. Victoria

My altime Favs.... meaning ive watched them more than 20 times!!!

  shortytori's Rating My Rating
1
Stepmom (1998,  PG-13)
2
The Breakfast Club (1985,  R)
3
Man on Fire (2004,  R)
Man on Fire
yea i bawled like a baby ;(
4
The Butterfly Effect (2004,  R)
The Butterfly Effect
pretty much one heck of a movie!! ahhh it was incredible.. id watch it a million times!!! "ooo a sparkler!!"
5
ATL (2006,  PG-13)
6
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
Meet Joe Black
wow the part where he gets hit by the car totally freaked me out...
7
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
8
Rush Hour (1998,  PG-13)
9
John Q (2002,  PG-13)
John Q
again...i cried my eyes out every time i watched it
10
Soul Food (1997,  R)
11
Spirit - Stallion of the Cimarron (2002,  G)
Spirit - Stallion of the Cimarron
this is by far the best kids movie ever..the music, the story, the EVERYTHING!!
12
Pretty Woman (1990,  R)
13
Tears of the Sun (2003,  R)
14
You Got Served (2004,  PG-13)
You Got Served
i just loved the dancing!!
15
Sixteen Candles (1984,  PG)
16
Coach Carter (2005,  PG-13)
17
Hostage (2005,  R)
18
Top Gun (1986,  PG)
Top Gun
who doesnt like top gun??
19
Trading Places (1983,  R)
20
Eddie Murphy Delirious (1983,  Unrated)
Eddie Murphy Delirious
OMG I THINK I PISSED MY PANTS!!!! THREE TIMES!!! THIS MOVIE THE FUNNIEST THING I EVER SAW!!!!!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments