My Favorite Movies


  SHREDFORCE98022594's Rating My Rating
1
The Return of the Living Dead (1985,  R)
Click to Rate
2
Dead Alive (Braindead) (1993,  R)
Click to Rate
3
Zombi 2 (Zombie) (1980,  R)
Click to Rate
4
Cannibal! The Musical (1993,  R)
Click to Rate
5
Re-Animator (1985,  R)
Click to Rate
6
The Bride of Re-Animator (1990,  R)
Click to Rate
7
Evil Dead 2 (1987,  R)
Click to Rate
8
Bad Taste (1988,  Unrated)
Click to Rate
9
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
Click to Rate
10
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
Click to Rate
11
City Of The Living Dead (The Gates of Hell) (1980,  R)
Click to Rate
12
Night of the Demons (1988,  R)
Click to Rate
13
Cannibal Holocaust (1979,  NC-17)
Click to Rate
14
My Bloody Valentine (1981,  R)
Click to Rate
15
Hellraiser (1987,  R)
Click to Rate
16
Hellbound: Hellraiser 2 (1988,  R)
Click to Rate
17
Maniac! (1980,  Unrated)
Click to Rate
18
Hell of the Living Dead (Virus)(Zombie Creeping Flesh)(Zombie Inferno)(Night of the Zombies) (1981,  Unrated)
Click to Rate
19
Nekromantik (1987,  Unrated)
Click to Rate
20
Cannibal Ferox (1981,  R)
Click to Rate
21
Le Notti del terrore (Burial Ground: The Nights of Terror) (The Zombie Dead) (1981,  Unrated)
Click to Rate
22
Zombie 4 - After Death (1988,  Unrated)
Click to Rate
23
Eaten Alive (Mangiati vivi!) (1980,  Unrated)
Click to Rate
24
It's Alive III: Island of the Alive (1987,  R)
Click to Rate
25
Cannibal Apocalypse (1980,  R)
Click to Rate
26
Ghoulies (,  PG-13)
Click to Rate
27
Zombie Holocaust (1980,  R)
Click to Rate
28
La Montagna del dio cannibale (Mountain of the Cannibal God)(Slave of the Cannibal God) (,  R)
Click to Rate
29
Killing birds - uccelli assassini (Zombie 5: Killing Birds)(Dark Eyes of the Zombie)(Raptors) (1987,  Unrated)
Click to Rate
30
Mulva: Zombie Ass Kicker! (2006,  Unrated)
Click to Rate
31
Flesheater (Zombie Nosh) (1988,  R)
Click to Rate
32
It's Alive 2: It Lives Again / It's Alive 3: Island of the Alive (,  Unrated)
Click to Rate
33
It's Alive (1973,  PG)
Click to Rate
34
Maniac Cop 2 (1990,  R)
Click to Rate
35
Ghoulies III: Ghoulies Go to College (1991,  Unrated)
Click to Rate
36
Society (1989,  R)
Click to Rate
37
Zombie Rampage,(Todd Sheets' Zombie Rampage) (,  PG)
Click to Rate
38
Army of Darkness (1993,  R)
Click to Rate
39
Return of the Living Dead Part II (1988,  R)
Click to Rate
40
Premutos - Lord of the Living Dead (1997,  Unrated)
Click to Rate
41
Return of the Killer Tomatoes! (1988,  PG)
Click to Rate
42
Friday the 13th (1980,  R)
Click to Rate
43
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
Click to Rate
44
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
Click to Rate
45
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
Click to Rate
46
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
Click to Rate
47
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
Click to Rate
48
Jason Goes to Hell - The Final Friday (1996,  R)
Click to Rate
49
The Dead Next Door (,  Unrated)
Click to Rate
50
Demons (1985,  Unrated)
Click to Rate
51
Demons 2 - The Nightmare Returns (1987,  Unrated)
Click to Rate
52
Night of the Demons II (1994,  R)
Click to Rate
53
Dellamorte Dellamore (Cemetery Man) (Demons '95) (Of Death, of Love) (1994,  R)
Click to Rate
54
The Mutilator (1983,  R)
Click to Rate
55
Luther the Geek (1990,  Unrated)
Click to Rate
56
The Prestige (2006,  PG-13)
Click to Rate
57
Reno 911!: Miami (2007,  R)
Click to Rate