My Favorite Movies


  1. shrek123dibs
  2. Dibya

Give list a short description

  shrek123dibs's Rating My Rating
1
Hera Pheri (2000,  Unrated)
2
Jab We Met (2007,  Unrated)
3
Chalti Ka Naam Gaadi (That Which Runs Is a Car) (1958,  Unrated)
4
Jaane Tu Ya Jaane Na (2008,  Unrated)
5
Aradhana (1969,  Unrated)
6
Rang De Basanti (Paint it Yellow) (2006,  Unrated)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
8
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
11
Home Alone (1990,  PG)
12
Home Alone 4 (2002,  Unrated)
13
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
14
Home Alone 3 (1997,  PG)
15
Bawandar (The Sand Storm) (2000,  Unrated)
16
Gandhi (1982,  PG)
17
Maine Gandhi Ko Nahin Mara (2005,  Unrated)
18
A Wednesday (2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments