My Favorite Movies


  1. sicoprincess
  2. sarah

Give list a short description

  sicoprincess's Rating My Rating
1
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
2
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
3
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
Click to Rate
4
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
5
Oliver Twist (,  Unrated)
Click to Rate
6
Death of a Ghost Hunter (2007,  Unrated)
Click to Rate
7
Ice Cold in Phoenix (2004,  R)
Click to Rate
8
Hard to Die (1990,  R)
Click to Rate
9
Strike It Rich (1990,  PG)
Click to Rate
10
Between the Lines (1977,  R)
Click to Rate
11
I Know Who Killed Me (2007,  R)
Click to Rate
12
Little Manhattan (2005,  PG)
Click to Rate
13
Day Night Day Night (2006,  G)
Click to Rate
14
Control Room (2004,  Unrated)
Click to Rate
15
Josh and S.A.M. (1993,  PG-13)
Click to Rate
16
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
Click to Rate
17
The Deep End (2001,  R)
Click to Rate
18
Drake & Josh: Really Big Shrimp (2007,  Unrated)
Click to Rate
19
Drake and Josh Go Hollywood (2006,  Unrated)
Click to Rate
20
Drake & Josh in New York! (2008) (,  Unrated)
Click to Rate
21
Death in Love (2008,  Unrated)
Click to Rate
22
Teenape Goes to Camp (2008,  Unrated)
Click to Rate
23
CSNY Déjà Vu (2008,  R)
Click to Rate
24
Daddy Day Camp (2007,  PG)
Click to Rate
25
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
26
Monster (2008,  Unrated)
Click to Rate
27
Berkeley (2007,  R)
Click to Rate
28
Simply Irresistible (1999,  PG-13)
Click to Rate
29
Jack Be Nimble (1994,  R)
Click to Rate
30
I Love Sarah Jane (2008,  Unrated)
Click to Rate
31
Ghost Stories: Walking with the Dead (1986,  Unrated)
Click to Rate
32
American Pastime (2007,  Unrated)
Click to Rate
33
Day X (2006,  Unrated)
Click to Rate
34
Spy Corps (2006,  Unrated)
Click to Rate
35
Dance Party USA (2006,  Unrated)
Click to Rate
36
The Little Things (2006,  Unrated)
Click to Rate
37
Mad Cowgirl (2006,  Unrated)
Click to Rate
38
The Celestine Prophecy (2006,  PG)
Click to Rate
39
Shadow Dragon (2005,  Unrated)
Click to Rate
40
The I Inside (2003,  R)
Click to Rate
41
Blade (1998,  R)
Click to Rate
42
The Mummy (1999,  PG-13)
Click to Rate
43
The Reaping (2007,  R)
Click to Rate
44
Invisible Enemies (1997,  Unrated)
Click to Rate
45
Magic Kid II (1994,  PG)
Click to Rate
46
Judgment Night (1993,  R)
Click to Rate
47
Tom and Francie (2005,  Unrated)
Click to Rate
48
Psalms & Proverbs with the Song of Solomon (2007,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments