Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  SidneyMcMillin393702's Rating My Rating
1
Doom (2005,  R)
Click to Rate
2
The Craft (1996,  R)
Click to Rate
3
Spice World (1998,  PG)
Spice World 5.0 Stars
love this movie so much
Click to Rate
4
Eight Legged Freaks (2002,  PG-13)
Click to Rate
5
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 5.0 Stars
This is my all time favorite movie and Rose McGowan is so awesome in this movie
Click to Rate
6
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007,  R)
Click to Rate
7
Jawbreaker (1999,  R)
Click to Rate
8
Scream (1996,  R)
Click to Rate
9
Scream 2 (1997,  R)
Click to Rate
10
Scream 3 (2000,  R)
Click to Rate
11
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
Click to Rate
12
I Know Who Killed Me (2007,  R)
Click to Rate
13
Georgia Rule (2007,  R)
Click to Rate
14
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
15
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
16
Final Destination 3 (2006,  R)
Click to Rate
17
Wrong Turn (2003,  R)
Click to Rate
18
The Rendering (Portrait macabre) (Portrait of a Murder) (2002,  PG)
Click to Rate
19
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
20
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
Click to Rate
21
Cruel Intentions (1999,  R)
Click to Rate
22
Fear (1996,  R)
Click to Rate
23
The Return (2006,  PG-13)
Click to Rate
24
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
Click to Rate
25
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
26
Halloween (2007) (2007,  R)
Click to Rate
27
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
28
Halloween H2O (1998,  R)
Click to Rate
29
Halloween - Resurrection (2002,  R)
Click to Rate
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
Click to Rate
31
Suburban Girl (2007,  PG-13)
Click to Rate
32
The Sweetest Thing (2002,  R)
Click to Rate
33
The Hills Have Eyes II (2007,  R)
Click to Rate
34
Prom Night (2008,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments