Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sierrasahara's Rating My Rating
1
Twilight (2008,  PG-13)
Click to Rate
2
The Mist (2007,  R)
Click to Rate
3
Underworld (2003,  R)
Click to Rate
4
Untraceable (2008,  R)
Click to Rate
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
6
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
7
The Grudge (2004,  PG-13)
Click to Rate
8
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
12
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
14
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
15
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
Click to Rate
17
V for Vendetta (2006,  R)
Click to Rate
18
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
19
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
20
The Matrix Reloaded (2003,  R)
Click to Rate
21
The Matrix Revolutions (2003,  R)
Click to Rate
22
Benny & Joon (1993,  PG)
Click to Rate
23
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
24
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005,  PG)
Click to Rate
25
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
26
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
Click to Rate
27
The Passion of the Christ (2004,  R)
Click to Rate
28
Dances With Wolves (1990,  PG-13)
Click to Rate
29
Night at the Museum (2006,  PG)
Click to Rate
30
The Lost World - Jurassic Park (1997,  PG-13)
Click to Rate
31
Enchanted (2007,  PG)
Click to Rate
32
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
33
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
34
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Click to Rate
35
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
Click to Rate
36
Underworld: Evolution (2006,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments