My Favorite Movies
| signergirl4587's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
8 Mile (2002, R) |
|
|
| 2 |
Now and Then (1995, PG-13) |
|
|
| 3 |
Little Giants (1994, PG) |
|
|
| 4 |
Final Destination (2000, R) |
|
|
| 5 |
Wild America (1997, PG) |
|
|
| 6 |
Night of the Twisters (1996, Unrated) |
|
|
| 7 |
Slackers (2002, R) |
|
|
| 8 |
Extreme Ops (2002, PG-13) |
|
|
| 9 |
Around the Fire (1998, R) |
|
|
| 10 |
The Devil's Den (2006, Unrated) |
|
|
| 11 |
Casper (1995) (1995, PG) |
|
|
| 12 |
SLC Punk (1998, R) |
|
|
| 13 |
Idle Hands (1999, R) |
|
|
| 14 |
A Cool Dry Place (1998, PG-13) |
|
|
| 15 |
Extreme Dating (2004, R) |
|
|
| 16 |
The Price of Love (1995, Unrated) |
|
|
| 17 |
War (, R) |
|
|
| 18 |
D.E.B.S. (2004, PG-13) |
|
|
| 19 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 20 |
The Others (The Asylum) (, R) |
|
|
| 21 |
The Iris Effect (2006, R) |
|
|
| 22 |
Reeker (2005, Unrated) |
|
|
| 23 |
The Boys of Baraka (2005, R) |
|
|
| 24 |
The Heart of the Game (2005, PG-13) |
|
|
| 25 |
Mad Cowgirl (2006, Unrated) |
|
|
| 26 |
DOA: Dead or Alive (2006, PG-13) |
|
|
| 27 |
Something More (2003, Unrated) |
|
|
| 28 |
National Lampoon's Lost Reality (2004, R) |
|
|
| 29 |
Never Get Outta the Boat (2002, R) |
|
|
| 30 |
Undertow (2004, R) |
|
|
| 31 |
Death of a Dynasty (, R) |
|
|
| 32 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 33 |
The Boys Club (1997, R) |
|

