My Favorite Movies
| silkysmoothness18's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Any Given Sunday (1999, R) |
|
| 2 |
Bad Boys (1995, R) |
|
| 3 |
Friday (1995, R) |
|
| 4 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 5 |
Friday After Next (2002, R) |
|
| 6 |
Rocky Balboa (2006, PG) |
|
| 7 |
Rocky (1976, PG) |
|
| 8 |
Rocky IV (1985, PG) |
|
| 9 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 10 |
Baby Boy (2001, R) |
|
| 11 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 12 |
The Eye 2 (Gin gwai 2) (2004, R) |
|
| 13 |
Ju-on: The Grudge (Ju-on 3) (2003, R) |
|
| 14 |
Ju-on: The Grudge 2 (2003, R) |
|
| 15 |
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984, PG) |
|
| 16 |
Ghostbusters 2 (1989, PG) |
|
| 17 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
| 18 |
Get Rich or Die Tryin' (2005, R) |
|
| 19 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 20 |
Juice (1992, R) |
|
| 21 |
Above the Rim (1994, R) |
|
| 22 |
The Pest (1997, PG-13) |
|
| 23 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 24 |
A Christmas Story (1983, PG) |
|
| 25 |
The Wash (2001, R) |
|
| 26 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 27 |
National Lampoon's Animal House (1978, R) |
|
| 28 |
Porky's (1982, R) |
|
| 29 |
Pinocchio - Walt Disney (1940, G) |
|
| 30 |
Lady and the Tramp (1955, G) |
|
| 31 |
Superman III (1983, PG) |
|
| 32 |
Superman Returns (2006, PG-13) |
|
| 33 |
Three 6 Mafia: Choices - The Movie (2001, Unrated) |
|
| 34 |
Choices 2 (2004, Unrated) |
|
| 35 |
Poetic Justice (1993, R) |
|
| 36 |
Kids (1995, NC-17) |
|
| 37 |
Bebe's Kids (1992, PG-13) |
|
| 38 |
House Party (1990, R) |
|
| 39 |
House Party 2 (1991, R) |
|
| 40 |
House Party 3 (1994, R) |
|
| 41 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |









































