My Favorite Movies
| simeonegolden's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
|
| 2 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 3 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Beach (2000, R) |
|
|
| 6 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 7 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 8 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 9 |
The Lion King (1994, G) |
|
|
| 10 |
About a Boy (2002, PG-13) |
|
|
| 11 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 12 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
|
| 13 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 14 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 15 |
The Lord of the Rings (1978) (1978, PG) |
|
|
| 16 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 17 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
|
| 18 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 19 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|



