My Favorite Movies


  1. siminamaggie
  2. maggie

movies that I adore...well I love them.

  siminamaggie's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 5.0 Stars
this is the most beautiful love story ever
Click to Rate
2
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
3
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
4
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
5
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
6
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
7
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
8
Aquamarine (2006,  PG)
Click to Rate
9
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
10
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
Click to Rate
11
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
12
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
13
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
Jerry Maguire (1996,  R)
Click to Rate
15
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
17
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
19
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
20
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
21
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
22
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
23
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
24
Cold Mountain (2003,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments