My Favorite Movies


  Simona176333103's Rating My Rating
1
Love Story (1970,  PG)
Click to Rate
2
Before Sunrise (1995,  R)
Click to Rate
3
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
4
Life Is Beautiful (La Vita č bella) (1998,  PG-13)
Click to Rate
5
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
6
Top Gun (1986,  PG)
Click to Rate
7
Schindler's List (1993,  R)
Click to Rate
8
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
Click to Rate
9
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
Click to Rate
10
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
11
Live Flesh (Carne trémula) (1997,  R)
Click to Rate
12
Ripple Effect (2007,  R)
Click to Rate
13
White Oleander (2002,  PG-13)
Click to Rate
14
Gone With the Wind (1939,  G)
Click to Rate
15
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
16
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
18
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
Click to Rate
19
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
Breach (2007,  PG-13)
Click to Rate
21
The Fan (1996,  R)
Click to Rate
22
Seven (Se7en) (1995,  R)
Click to Rate
23
The Fast and the Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
24
City of Angels (1998,  PG-13)
Click to Rate
25
Out of Time (2003,  PG-13)
Click to Rate
26
Jungle Fever (1991,  R)
Click to Rate
27
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
28
The Godfather, Part II (1974,  R)
Click to Rate
29
Dangerous Minds (1995,  R)
Click to Rate
30
The Godfather, Part III (1990,  R)
Click to Rate
31
When a Man Loves a Woman (1994,  R)
Click to Rate
32
American Gangster (2007,  R)
Click to Rate
33
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
34
A Man Apart (2003,  R)
Click to Rate
35
Perfect Stranger (2007,  R)
Click to Rate
36
Mission Impossible (1996,  PG-13)
Click to Rate
37
Two of a Kind (1983,  PG)
Click to Rate
38
Good Will Hunting (1997,  R)
Click to Rate
39
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
40
Do the Right Thing (1989,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments