My Favorite Movies
| singingduckie86's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
300 (2007, R) |
|
|
| 2 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 3 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
|
| 4 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 5 |
Juno (2007, PG-13) |
|
|
| 6 |
Akeelah and the Bee (2006, PG) |
|
|
| 7 |
Crash (2004, R) |
|
|
| 8 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
|
| 9 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 11 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
|
| 12 |
Crooklyn (1994, PG-13) |
|
|
| 13 |
The Break-Up (2006, PG-13) |
|
|
| 14 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 15 |
Man on Fire (2004, R) |
|
|
| 16 |
Cinderella Man (2005, PG-13) |
|
|
| 17 |
Jesus Christ Superstar (1973, G) |
|
|
| 18 |
The Return of Jafar (Aladdin 2) (1994, G) |
|
|
| 19 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
|
| 20 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 21 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 22 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 23 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 24 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
|
| 25 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|


