Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Sk8erSteph231287872's Rating My Rating
1
Back to the Future (1985,  PG)
2
Back to the Future Part III (1990,  PG)
3
Back to the Future Part II (1989,  PG)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
7
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
8
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
9
Eurotrip (2003,  R)
10
Finding Neverland (2004,  PG)
11
Ghost Rider (2007,  PG-13)
12
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
14
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
16
Happy Feet (2006,  PG)
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
18
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
19
Hot Fuzz (2007,  R)
20
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
21
Ice Age (2002,  PG)
22
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
23
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
24
Jackass - The Movie (2002,  R)
25
Jackass: Number Two (2006,  R)
26
Madagascar (2005,  PG)
27
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
28
Rush Hour (1998,  PG-13)
29
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
30
Secret Window (2004,  PG-13)
31
Shrek (2001,  PG)
32
Shrek 2 (2004,  PG)
33
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
34
Speed (1994,  R)
35
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
36
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
37
The Hot Chick (2002,  PG-13)
38
The Mask (1994,  PG-13)
39
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
40
The Princess Diaries (2001,  G)
41
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
42
Toy Story (1995,  G)
43
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
44
Van Helsing (2004,  PG-13)
45
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
46
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
47
Zoolander (2001,  PG-13)
48
Cyberchase (2004,  Unrated)
49
Clue (1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments