My Favorite Movies

  skateboy787's Rating My Rating
1
WWE - Eve of Destruction (,  Unrated)
Click to Rate
2
WWE: The Rise & Fall of ECW (,  Unrated)
WWE: The Rise & Fall of ECW 5.0 Stars
ECW ECW ECW ECW ECW
Click to Rate
3
Jason X (2002,  R)
Jason X 5.0 Stars
the best one 1 everybody would like im sorry i couldn't get freddy vs jason
Click to Rate
4
Rush (1991,  R)
Click to Rate
5
Soldier (1998,  R)
Click to Rate
6
Freddy vs. Jason (2003,  R)
Click to Rate
7
The Grudge (2004,  Unrated)
The Grudge 2.0 Stars
its quiet crap
Click to Rate
8
Friday the 13th (1980,  R)
Click to Rate
9
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
Click to Rate
10
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
Friday the 13th Part 2 4.5 Stars
very scary
Click to Rate
11
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
Friday the 13th - The Final Chapter 4.5 Stars
very gory
Click to Rate
12
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 3.0 Stars
stank
Click to Rate
13
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
Friday the 13th Part VII - The New Blood 4.5 Stars
this was my first one i saw
Click to Rate
14
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 5.0 Stars
youll like it
Click to Rate
15
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 5.0 Stars
2nd last one
Click to Rate
16
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan (,  R)
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 5.0 Stars
its all 8 disc
Click to Rate
17
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th (2000,  R)
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th 1.0 Star
shit
Click to Rate
18
Jason Goes to Hell - The Final Friday (1996,  R)
Jason Goes to Hell - The Final Friday 3.0 Stars
shit
Click to Rate
19
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
A Nightmare on Elm Street 5.0 Stars
the best 1
Click to Rate
20
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 2.5 Stars
quiet good
Click to Rate
21
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 4.5 Stars
the 2nd best
Click to Rate
22
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 2.0 Stars
crap
Click to Rate
23
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1.5 Stars
okay
Click to Rate
24
Wes Craven's New Nightmare (1994,  R)
Wes Craven's New Nightmare 5.0 Stars
very good
Click to Rate
25
The Blair Witch Project (1999,  R)
The Blair Witch Project 1.5 Stars
makes no sence its crap fuckin shit
Click to Rate
26
Book of Shadows - Blair Witch 2 (2000,  R)
Book of Shadows - Blair Witch 2 5.0 Stars
better than the 1st
Click to Rate
27
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006,  R)
I'll Always Know What You Did Last Summer 4.5 Stars
good
Click to Rate
28
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
I Know What You Did Last Summer 2.5 Stars
good
Click to Rate
29
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer 0.5 Stars
the best 1
Click to Rate
30
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
31
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
32
Batman & Robin (1997,  PG-13)
Click to Rate
33
Batman Forever (1995,  PG-13)
Batman Forever 5.0 Stars
best batman ever
Click to Rate
34
Scooby Doo Meets Batman (,  Unrated)
Scooby Doo Meets Batman 2.5 Stars
its funny
Click to Rate
35
Saw III (2006,  R)
Saw III 5.0 Stars
best horror movie ever cool but very gory
Click to Rate
36
Saw II (2005,  R)
Saw II 4.5 Stars
it is a good horror movie if u understand it
Click to Rate
37
Saw (2004,  R)
Saw 3.5 Stars
this ones borring its all about 2 guys that had chains on there legs
Click to Rate
38
Saw (2003,  Unrated)
Saw 3.0 Stars
dont understand there was 2 1s
Click to Rate
39
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
40
Hostel (2006,  R)
Hostel 4.5 Stars
3rd best horror movie
Click to Rate
41
Hostel: Part II (2007,  R)
Hostel: Part II 5.0 Stars
less gorry than the 1st
Click to Rate
42
Spongebob Squarepants - Spongebob Goes Prehistoric (,  Unrated)
Click to Rate
43
SpongeBob SquarePants - Sea Stories (,  G)
Click to Rate
44
SpongeBob SquarePants - Halloween (,  Unrated)
Click to Rate
45
Spongebob Squarepants - Fear of a Krabby Patty (,  Unrated)
Spongebob Squarepants - Fear of a Krabby Patty 5.0 Stars
10 eps
Click to Rate
46
Rocky (1976,  PG)
Click to Rate
47
Rocky IV (1985,  PG)
Rocky IV 4.0 Stars
hello
Click to Rate
48
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
When a Stranger Calls 1.5 Stars
its so borring
Click to Rate
49
The Omen (2006,  R)
The Omen 4.5 Stars
shit so scary
Click to Rate
50
Omen III: The Final Conflict (1981,  R)
Omen III: The Final Conflict 2.5 Stars
its ok
Click to Rate
51
Omen IV - The Awakening (1991,  Unrated)
Omen IV - The Awakening 1.0 Star
boring not scary shit
Click to Rate
52
Damien: Omen II (1978,  R)