Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
maryg724's new List
by
Mary
dfaizatul's new List
by
fa!zatul
janeysarah16's new List
by
sarah
nyerhofure's new List
by
Stephine
Legal
by
gabriel
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Skeletons&Di...
SkeletonsDirtySecret's Rating
My Rating
1
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
2
13 Going on 30 (Suddenly 30)
(2004, PG-13)
3
28 Days Later
(2003, R)
4
A League of Their Own
(1992, PG)
5
A Nightmare on Elm Street
(1984, R)
6
A Walk to Remember
(2002, PG)
7
About a Boy
(2002, PG-13)
8
American History X
(1998, R)
9
Batman
(1989, PG-13)
10
Bend It Like Beckham
(2002, PG-13)
11
Big Daddy
(1999, PG-13)
12
Cool Runnings
(1993, PG)
13
Dazed and Confused
(1993, R)
14
Dead Poets Society
(1989, PG)
15
Diary of a Mad Black Woman
(2005, PG-13)
16
Disturbia
(2007, PG-13)
17
Dirty Dancing
(1987, PG-13)
18
Edward Scissorhands
(1990, PG-13)
19
Fear and Loathing in Las Vegas
(1998, R)
20
Ferris Bueller's Day Off
(1986, PG)
21
Final Destination
(2000, R)
22
Final Destination 2
(2003, R)
23
Final Destination 3
(2006, R)
24
Forrest Gump
(1994, PG-13)
25
Friday Night Lights
(2004, PG-13)
26
Girl, Interrupted
(1999, R)
27
Grandma's Boy
(2006, R)
28
Grease
(1978, PG)
29
Green Street Hooligans
(2005, R)
30
Hairspray
(1988, PG)
31
Halloween
(1978, R)
32
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
33
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
34
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
35
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
36
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
37
Home Alone
(1990, PG)
38
Juno
(2007, PG-13)
39
Just Friends
(2005, PG-13)
40
Liar Liar
(1997, PG-13)
41
Nacho Libre
(2006, PG)
42
Napoleon Dynamite
(2004, PG)
43
One Flew over the Cuckoo's Nest
(1975, R)
44
Queen of the Damned
(2002, R)
45
Requiem for a Dream
(2000, R)
46
She's All That
(1999, PG-13)
47
She's the Man
(2006, PG-13)
48
Signs
(2002, PG-13)
49
Sixteen Candles
(1984, PG)
50
Speed
(1994, R)
51
Steel Magnolias
(1989, PG)
52
Superbad
(2007, R)
53
The Crow
(1994, R)
54
The Grudge
(2004, PG-13)
55
The Hills Have Eyes
(2006, R)
56
The Notebook
(2004, PG-13)
57
The Pursuit of Happyness
(2006, PG-13)
58
The Ringer
(2005, PG-13)
59
The Ring
(2002, PG-13)
60
The Sandlot
(1993, PG)