Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
willy69pa's new List
by
Willard
My Movies(comedy)
by
Ian
Angels Movie List
by
Kathy
Disney
by
Fieramosca
alibee2006uk's new List
by
Ali
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
vishal
skf806's Rating
My Rating
1
The Mask
(1994, PG-13)
2
I Spy
(2002, PG-13)
3
AVP - Alien Vs. Predator
(2004, PG-13)
4
Shallow Hal
(2001, PG-13)
5
White Chicks
(2004, PG-13)
6
American Pie
(1999, R)
7
American Pie Presents - Band Camp
(2005, R)
8
American Pie 2
(2001, R)
9
American Pie 5: The Naked Mile
(2006, R)
10
Mission Impossible
(1996, PG-13)
11
Mission Impossible 2
(2000, PG-13)
12
Mission: Impossible III
(2006, PG-13)
13
Father of the Bride
(1991, PG)
14
Father of the Bride Part II
(1995, PG)
15
The Sixth Sense
(1999, PG-13)
16
Liar Liar
(1997, PG-13)
17
The Mummy
(1999, PG-13)
18
The Mummy Returns
(2001, PG-13)
19
Scary Movie
(2000, R)
20
Scary Movie 2
(2001, R)
21
Scary Movie 3
(2003, PG-13)
22
Scary Movie 4
(2006, PG-13)
23
Signs
(2002, PG-13)
24
The Princess Diaries
(2001, G)
25
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
(2000, G)
26
A.I. Artificial Intelligence
(2001, PG-13)
27
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
(2007, PG)
28
National Treasure
(2004, PG)
29
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
30
Cheaper by the Dozen
(2003, PG)
31
Cheaper by the Dozen 2
(2005, PG)
32
Face/Off
(1997, R)
33
The Lizzie McGuire Movie
(2003, PG)
34
The Waterboy
(1998, PG-13)
35
Freaky Friday
(2003, PG)
36
Herbie: Fully Loaded
(2005, G)
37
Lara Croft - Lethal and Loaded
(2001, Unrated)
38
Maid in Manhattan
(2002, PG-13)
39
Little Manhattan
(2005, PG)
40
The Hot Chick
(2002, PG-13)
41
High School Musical
(2006, Unrated)
42
High School Musical 2
(2007, Unrated)
43
Casper Meets Wendy
(1998, PG)
44
Casper and Wendy's Ghostly Adventures
(, G)
45
The Haunted Mansion
(2003, PG)
46
Rush Hour
(1998, PG-13)
47
Rush Hour 2
(2001, PG-13)
48
Rush Hour 3
(2007, PG-13)
49
Bruce Almighty
(2003, PG-13)
50
I Know What You Did Last Summer
(1997, R)
51
I Still Know What You Did Last Summer
(1998, R)
52
I'll Always Know What You Did Last Summer
(2006, R)
53
A Cinderella Story
(2004, PG)
54
Taxi
(2004, PG-13)