My Favorite Movies
<3 ;)
| skusekpia's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lilya 4-Ever (Lilja 4-ever) (2003, R) |
|
| 2 |
Stander (2004, R) |
|
| 3 |
Ma quando arrivano le ragazze? (2005, Unrated) |
|
| 4 |
Good Bye, Lenin (2004, R) |
|
| 5 |
Obsluhoval Jsem Anglického Krále (I Served the King of England) (2008, R) |
|
| 6 |
The Pianist (2002, R) |
|
| 7 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 8 |
Mrs. Harris (2005, Unrated) |
|
| 9 |
The Wrestler (2008, R) |
|
| 10 |
Lady Chatterley (2007, R) |
|
| 11 |
Sophie Scholl: The Final Days (2006, PG) |
|
| 12 |
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2006, R) |
|
| 13 |
A Midsummer Night's Dream (1999, PG-13) |
|
| 14 |
The Magdalene Sisters (2003, R) |
|
| 15 |
Hadersfild (Huddersfield) (2007, PG) |
|
| 16 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 17 |
La Vie en Rose (La Mome) (2007, PG-13) |

















