My Favorite Movies
| slapandtickle66's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 2 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 3 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 4 |
Crash (2004, R) |
|
| 5 |
Two Moon Junction (1988, R) |
|
| 6 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 7 |
Life as a House (2001, R) |
|
| 8 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006, R) |
|
| 9 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 10 |
A Time to Kill (1996, R) |










