Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Slayage21's Rating My Rating
1
Music and Lyrics (2006,  PG-13)
Click to Rate
2
The Grudge (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
The Wizard of Oz (1939,  G)
Click to Rate
5
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
6
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
Click to Rate
8
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
10
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
Click to Rate
11
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
12
Donnie Darko (2001,  R)
Donnie Darko 5.0 Stars
I like this movie!! but its kinda hard to follow
Click to Rate
13
Coming to America (1988,  R)
Click to Rate
14
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
15
Saving Silverman (Evil Woman) (2001,  R)
Click to Rate
16
Over the Hedge (2006,  PG)
Click to Rate
17
Taxi (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
19
The Lion King 1 1/2 (2004,  G)
Click to Rate
20
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
Scooby-Doo (2002,  PG)
Click to Rate
22
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed (2004,  PG)
Click to Rate
23
Scooby Doo and the Loch Ness Monster (2004,  Unrated)
Click to Rate
24
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
25
The Parent Trap (1998,  PG)
Click to Rate
26
Dreamer: Inspired by a True Story (2005,  PG)
Click to Rate
27
Hollywood Homicide (2003,  PG-13)
Click to Rate
28
The Illusionist (2006,  PG-13)
Click to Rate
29
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
32
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
33
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
34
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
35
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
36
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
37
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
38
X2 (2003,  PG-13)
Click to Rate
39
The Twins Effect (Chin gei bin) (Vampire Effect) (2003,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments