My Favorite Movies


  1. SLICEofHEAVEN2244
  2. strawberry!

Give list a short description

  SLICEofHEAVEN2244's Rating My Rating
1
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
it was awsome loved it
2
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
P.S. I Love You
aw.....this one was really cute uh.....i think ill go see it again lol.......
3
Jumper (2008,  PG-13)
Jumper
THIS MOVIE was G O O D one of my favs!
4
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Stomp the Yard
a pretty cool movie!!!!!!
5
The Holiday (2006,  PG-13)
6
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
ow......this is a emotional movie!!!!!!
7
Take the Lead (2006,  PG-13)
Take the Lead
oh.......a one of a kind movie!!!!
8
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
oh this is a movie u need to see!!!!!
9
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man
This one is funny ^_^!!!!!!
10
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
11
Just My Luck (2006,  PG-13)
Just My Luck
this is a lol movie u should watch it!!!!!!
12
Because I Said So (2007,  PG-13)
Because I Said So
oh......one of my favs i loved this one woohooo =]!!!1
13
The Eye (2008,  PG-13)
The Eye
OH this movie was really good even through it was alittle creepy
14
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
lol if u want to laugh this is the movie for u!!!!
15
Honey (2003,  PG-13)
16
Just Friends (2005,  PG-13)
Just Friends
ha this is a cute romance movie ^_^!!!!!
17
The Perfect Man (2005,  PG)
The Perfect Man
a alright movie u should see it!!!!!!!
18
You Got Served (2004,  PG-13)
You Got Served
you'll love it thats all i can say!!!!!!!
19
She's All That (1999,  PG-13)
She's All That
ow.....this movie is cute!!!!
20
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
lol this is a pretty cute movie!!!
21
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
this one is cute!!!!!!!
22
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
23
Bring It On (2000,  PG-13)
Bring It On
u should check this movie!!!!!
24
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance
hey if your into dance then this is what u need to see
25
Peter Pan (2003,  PG)
Peter Pan
a fairy tale you'll enjoy
26
Save the Last Dance 2 (2006,  PG-13)
Save the Last Dance 2
if u like to dance watch this movie its really interesting!!!
27
Clueless (1995,  PG-13)
28
Gracie (2007,  PG-13)
Gracie
its really good =] woohoo!!!!!
29
The Invisible (2007,  PG-13)
The Invisible
ow.....and the end it made me cry lol......its good
30
Nancy Drew (2007,  PG)
Nancy Drew
aw....its a really CUtE movie perfect 4 friends and family 2 watch =]!!!!!
31
Lady in the Water (2006,  PG-13)
Lady in the Water
oh ITS GOOD and its not scary anyone that likes fiction this is a must see movie 4 y'all!!!
32
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers
OW......ALSOME movie <3
33
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
OW....REALLY GOOD ITS NOW 1 OF MY FAV MOVIES!!! WOOHOO
34
Sydney White (2007,  PG-13)
Sydney White
WOOHOO this movie was badass well 4 me lol....i don't know about yall

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments