My Favorite Movies
| Slim48488278's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Training Day (2001, R) |
|
|
| 2 |
Jackie Brown (1997, R) |
|
|
| 3 |
Bluehill Avenue (2001, R) |
|
|
| 4 |
ATL (2006, PG-13) |
|
|
| 5 |
Heat (1995, R) |
|
|
| 6 |
Hustle & Flow (2005, R) |
|
|
| 7 |
The Mack (1973, R) |
|
|
| 8 |
Belly (1998, R) |
|
|
| 9 |
Never Die Alone (2004, R) |
|
|
| 10 |
Romeo Must Die (2000, R) |
|
|
| 11 |
Exit Wounds (2001, R) |
|
|
| 12 |
Cradle 2 the Grave (2003, R) |
|
|
| 13 |
Out of Time (2003, PG-13) |
|
|
| 14 |
Ricochet (1991, R) |
|
|
| 15 |
The Siege (1998, R) |
|
|
| 16 |
Inside Man (2006, R) |
|
|
| 17 |
Man on Fire (2004, R) |
|
|
| 18 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 19 |
Crimson Tide (1995, R) |
|
|
| 20 |
He Got Game (1998, R) |
|
|
| 21 |
Mo' Better Blues (1990, R) |
|
|
| 22 |
Fallen (1997, R) |
|
|
| 23 |
The Hurricane (1999, R) |
|
|
| 24 |
Devil in a Blue Dress (1995, R) |
|
|
| 25 |
Courage Under Fire (1996, R) |
|
|
| 26 |
The Manchurian Candidate (2004, R) |
|
|
| 27 |
American Gangster (2007, R) |
|
|
| 28 |
Glory (1989, R) |
|
|
| 29 |
John Q (2001, PG-13) |
|
|
| 30 |
Malcolm X (1992, PG-13) |
|
|
| 31 |
Out-of-Sync (1995, R) |
|
|
| 32 |
The Players Club (1998, R) |
|
|
| 33 |
Any Given Sunday (1999, R) |
|
|
| 34 |
Paper Chasers (2003, Unrated) |
|
|
| 35 |
Booty Call (1997, R) |
|
|
| 36 |
Iron Man (Ironman) (2008, PG-13) |
|
|
| 37 |
Losing Isaiah (1995, R) |
|
|
| 38 |
Deep Blue Sea (1999, R) |
|
|
| 39 |
Shaft (2000, R) |
|
|
| 40 |
Changing Lanes (2002, R) |
|
|
| 41 |
Basic (2003, R) |
|
|
| 42 |
S.W.A.T. (2003, PG-13) |
|
|
| 43 |
Strictly Business (1991, PG-13) |
|
|
| 44 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
|
| 45 |
Amos & Andrew (1993, PG-13) |
|
|
| 46 |
Fresh (1994, R) |
|
|
| 47 |
Rules of Engagement (2000, R) |
|
|
| 48 |
Coming to America (1988, R) |
|
|
| 49 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
|
| 50 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 51 |
Next Friday (2000, R) |
|
|
| 52 |
Friday After Next (2002, R) |
|
|
| 53 |
Dolemite (1975, R) |
|
|
| 54 |
The Legend of Dolemite (2003, Unrated) |
|
|
| 55 |
Dolemite 2: The Human Tornado (1976, R) |
|
|
| 56 |
Shaolin Dolemite (1999, Unrated) |
|
|
| 57 |
Penitentiary 2 (1982, R) |
|
|
| 58 |
Crash (2004, R) |
|
|
| 59 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 60 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
|
| 61 |
House Party 3 (1994, R) |
|
|


