My Favorite Movies
| slimshay2001's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
JFK (1991, R) |
|
|
| 2 |
Apocalypse Now (1979, R) |
|
|
| 3 |
Once Upon a Time in the West (1969, PG-13) |
|
|
| 4 |
Dawn of the Dead (1979, R) |
|
|
| 5 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
|
| 6 |
Citizen Kane (1941, PG) |
|
|
| 7 |
Psycho (1960, R) |
|
|
| 8 |
Casablanca (1942, Unrated) |
|
|
| 9 |
The Godfather (1972, R) |
|
|
| 10 |
Schindler's List (1993, R) |
|
|
| 11 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
|
| 12 |
The Cabinet of Dr. Caligari (1919, Unrated) |
|


