My Favorite Movies
Horrible Horror, Funniest Movies Ever,Bone Crushing ActionBest Anime.Lord of the Ring,Matrix,Pirate of the Caribean,War of the World
| smarlyntheblackwolf's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 5 |
A.I. Artificial Intelligence (2001, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 7 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 9 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 10 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 11 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
| 12 |
Lord of War (2005, R) |
|
| 13 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
















