My Favorite Movies

  smartoneass's Rating My Rating
1
12 Monkeys (1995,  R)
Click to Rate
2
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
3
28 Days (2000,  PG-13)
Click to Rate
4
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
5
54 (1998,  R)
Click to Rate
6
8MM (1999,  R)
Click to Rate
7
A.I. Artificial Intelligence (2001,  PG-13)
Click to Rate
8
Abandoned (2001,  Unrated)
Click to Rate
9
About a Boy (2002,  PG-13)
Click to Rate
10
The Abyss (1989,  PG-13)
Click to Rate
11
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
12
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
13
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
14
Aladdin and the King of Thieves (1999,  G)
Click to Rate
15
The Alamo (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
Alexander (2004,  Unrated)
Click to Rate
17
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
Click to Rate
18
Almost Famous (2000,  R)
Click to Rate
19
Amadeus (1984,  PG)
Click to Rate
20
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
21
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
22
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
23
American Wedding (2003,  R)
Click to Rate
24
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
Click to Rate
25
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
Click to Rate
26
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Click to Rate
27
Angela's Ashes (2000,  R)
Click to Rate
28
Angels in America (,  Unrated)
Click to Rate
29
Anna and the King (2000,  PG-13)
Click to Rate
30
Another Gay Movie (2006,  Unrated)
Click to Rate
31
Antitrust (2001,  PG-13)
Click to Rate
32
Antz (1998,  PG)
Click to Rate
33
Apocalypse Now (1979,  R)
Click to Rate
34
Apollo 13 (1995,  PG)
Click to Rate
35
Apt Pupil (1998,  R)
Click to Rate
36
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
37
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
38
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
39
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
40
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
41
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
42
Bambi (1942,  G)
Click to Rate
43
Bambi II (2006,  Unrated)
Click to Rate
44
Basic Instinct (1992,  R)
Click to Rate
45
The Basketball Diaries (1995,  R)
Click to Rate
46
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
47
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
48
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
49
Batman & Robin (1997,  PG-13)
Click to Rate
50
Batman Forever (1995,  PG-13)
Click to Rate
51
Be Cool (2005,  PG-13)
Click to Rate
52
The Beach (2000,  R)
Click to Rate
53
Beaches (2002,  PG-13)
Click to Rate
54
Bear Cub (Cachorro) (,  Unrated)
Click to Rate
55
The Beastmaster (1982,  PG)
Click to Rate
56
Beastmaster 2: Through the Portal of Time (1991,  PG-13)
Click to Rate
57
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)