My Favorite Movies


  Smash398996134's Rating My Rating
1
Platoon (1986,  R)
Click to Rate
2
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
3
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
4
Apocalypse Now (1979,  R)
Click to Rate
5
The Deer Hunter (1978,  R)
Click to Rate
6
Hamburger Hill (1987,  R)
Click to Rate
7
We Were Soldiers (2002,  R)
Click to Rate
8
Letters from Iwo Jima (2007,  R)
Click to Rate
9
Flags of Our Fathers (2006,  R)
Click to Rate
10
Sands of Iwo Jima (1949,  Unrated)
Click to Rate
11
Platoon Leader (1988,  R)
Click to Rate
12
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments