Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  smidegustave1's Rating My Rating
1
Kiss Kiss, Bang Bang (2005,  R)
Click to Rate
2
Wonderful Days (Sky Blue) (2004,  Unrated)
Click to Rate
3
Forty Shades of Blue (2005,  R)
Click to Rate
4
Disorganized Crime (1989,  R)
Click to Rate
5
Carpool Guy (2005,  PG-13)
Click to Rate
6
The Dentist (1996,  R)
Click to Rate
7
Ghost Dad (1990,  PG)
Click to Rate
8
Tales from the Hood (1995,  R)
Click to Rate
9
Major League 3: Back to the Minors (1998,  PG-13)
Click to Rate
10
Major League 2 (1994,  PG)
Click to Rate
11
Trespassing (2005,  Unrated)
Click to Rate
12
The Journeyman (2001,  R)
Click to Rate
13
Wild Orchid 2: Two Shades of Blue (1992,  R)
Click to Rate
14
Blood Ranch (2006,  Unrated)
Click to Rate
15
Take A Chance (2006,  Unrated)
Click to Rate
16
Last Battle for the Universe: Josh Kirby... Time Warrior! (1996,  PG)
Click to Rate
17
Eggs From 70 Million B.C.: Josh Kirby...Time Warrior! (1995,  PG)
Click to Rate
18
Journey to the Magic Cavern: Josh Kirby... Time Warrior (1995,  PG)
Click to Rate
19
Jump In! (2007,  Unrated)
Click to Rate
20
Dino Knights: Josh Kirby...Time Warrior! (1995,  PG)
Click to Rate
21
The Human Pets: Josh Kirby...Time Warrior! (1995,  Unrated)
Click to Rate
22
Trapped on Toyworld: Josh Kirby...Time Warrior! (1995,  PG)
Click to Rate
23
Quest of the Delta Knights (1993,  PG)
Click to Rate
24
Conventioneers (2005,  Unrated)
Click to Rate
25
The Blue Butterfly (2004,  PG)
Click to Rate
26
Noon Blue Apples (2002,  Unrated)
Click to Rate
27
Three Colors: Blue (Trois couleurs: Bleu) (1993,  R)
Click to Rate
28
Blue (1993,  R)
Click to Rate
29
Blue Murder at St. Trinian's (1957,  Unrated)
Click to Rate
30
The Deep Blue Sea (1955,  Unrated)
Click to Rate
31
Blue Divas (2005,  Unrated)
Click to Rate
32
China Blue (2005,  Unrated)
Click to Rate
33
Blue Collar (1978,  R)
Click to Rate
34
The Wild Blue Yonder (2005,  Unrated)
Click to Rate
35
Blue Collar Comedy Tour: The Movie (2003,  PG-13)
Click to Rate
36
The Blue Max (1966,  Unrated)
Click to Rate
37
The Big Blue (Le Grand bleu) (1988,  PG)
Click to Rate
38
My Blue Heaven (1990,  PG-13)
Click to Rate
39
Blue Hawaii (1961,  PG)
Click to Rate
40
The Blue Lagoon (1980,  R)
Click to Rate
41
Perfect Blue (1997,  R)
Click to Rate
42
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
HI MY NAME IS SMIDE
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments