My Favorite Movies
| smilegirl84's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
| 2 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 3 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 4 |
Sin City (2005, R) |
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 6 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 7 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
| 8 |
Mystic River (2003, R) |
|
| 9 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 11 |
From Hell (2001, R) |
|
| 12 |
Merlin (1998, PG) |
|
| 13 |
Moulin Rouge (1952, Unrated) |













