My Favorite Movies


  smilingshortie's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 4.5 Stars
best movie ever
Click to Rate
2
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 4.5 Stars
third one is the best, but good serise
Click to Rate
4
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
5
The Matrix (1999,  R)
The Matrix 4.0 Stars
reves best movie
Click to Rate
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
this is a great movie
Click to Rate
7
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
lindsay lohan rocks
Click to Rate
8
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
9
The Departed (2006,  R)
Click to Rate
10
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates 4.5 Stars
really cute
Click to Rate
12
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
i own it
Click to Rate
13
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
14
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Ocean's Eleven 5.0 Stars
i rented it
Click to Rate
15
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
16
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate
17
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Pride and Prejudice 5.0 Stars
i love this movie
Click to Rate
18
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical 5.0 Stars
can't beat it!!!!!!!!
Click to Rate
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
22
Laws of Attraction (2004,  PG-13)
Click to Rate
23
No Reservations (2007,  PG)
No Reservations 5.0 Stars
this movie is amazing. one of the best movies that i have ever seen!
Click to Rate
24
Spy Kids (2001,  PG)
Click to Rate
25
Wanted (2008,  R)
Click to Rate
26
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets 5.0 Stars
the only thing better was the first one.
Click to Rate
27
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments