My Favorite Movies
| soccerbabbe42's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Love and Basketball (2000, PG-13) |
|
| 2 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
| 3 |
Waist Deep (2006, R) |
|
| 4 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
| 5 |
ATL (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
|
| 7 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
| 8 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 9 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 11 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 12 |
Glory Road (2006, PG) |
|
| 13 |
Roll Bounce (2005, PG-13) |
|
| 14 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
| 15 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 16 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 17 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
| 18 |
The Cookout (2004, PG-13) |
|
| 19 |
Madea's Family Reunion (2002, PG-13) |
|
| 20 |
Madea Goes to Jail (, PG-13) |
|
| 21 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
| 22 |
Tyler Perry: I Can Do Bad All By Myself (, Unrated) |
|
| 23 |
Like Mike (2002, PG) |





















